BIOGRAF Organizování filmových projekcí a kulturních akcí.
(1)

stránka pro fanoušky filmu a rock'n'rollu // organizace filmových projekcí a kultůrních akcí

08/29/2019
Kinobude.cz: Kinokavárna Brno-Černá Pole

Love Steaks!
výborný německý film dnes večer na letńáku od 21 hodin
za 50,-
https://www.csfd.cz/film/344576-love-steaks/prehled/

Dnes nás čeká nezávislá dokumentárně laděná tragikomedie Love Steaks, která vznikla bez finanční podpory velkých německých institucí a z velké části na základě improvizace. Poprvé v historii získala ocenění ve všech čtyřech kategoriích Ceny nového německého filmu (režie, produkce, scénář a herci) na festivalu v Mnichově. Vynikající novodobá love story s pozoruhodnými hereckými výkony vzbudila pozornost i na 48. MFF v Karlových Varech.

08/26/2019
Kinobude.cz: Kinokavárna Brno-Černá Pole

Dnes večer na letňáku!

Dnes na nás na plátně čeká příběh předčasně zemřelé zpěvačky Amy Winehouse. Dokument režiséra Asifa Kapadii narušuje klišovitý mediální obraz Amy Winehouse a vrací jedné z nejtalentovanějších zpěvaček své doby důstojnost. Kapadia dosáhl neobyčejně intimního vyznění díky mravenčímu úsilí při investigaci a sběru materiálu. V jeho dokumentu nevystupují „mluvící hlavy“. Kromě záznamů koncertů, rozhovorů a jiných mediálních výstupů sesbíral nejen desítky soukromých videí od zpěvaččiných přátel a spolupracovníků, ale využil třeba i fotky od bulvárních fotografů, kteří se od ní v době její globální slávy prakticky nehnuli. Díky této metodě vidíme Amy skoro v každém záběru: kontext téhle dechberoucí koláže dodávají manažeři, kamarádky a další lidé z jejího okolí v komentářích mimo obraz.

08/19/2019
Kinobude.cz: Kinokavárna Brno-Černá Pole

SPITFIRE
dnes večer od 21 hodin
Kinobude.cz: Letní kino Brno-střed

Dnes nás čeká britský dokumentární snímek o nejslavnějším stíhacím letou na světě Spitfire. Příběh letounu Spitfire, který změnil běh světových dějin, je vyprávěný posledními dosud žijícími veterány druhé světové války. Dokumentární film ohromí fantastickými záběry z ptačí perspektivy natočenými špičkovým leteckým kameramanem i vzácnými, digitálně upravenými archivními záznamy z bouřlivých čtyřicátých let, kdy byl tento letoun bezkonkurenčním králem nebes. Film ukazuje i současné osudy tohoto výjimečného stroje a líčí, jak se stal mezinárodní ikonou.

08/15/2019
Kinobude.cz: Kinokavárna Brno-Černá Pole

dnes večer na letňáku výborný německý film
"Životy těch druhých"
https://www.csfd.cz/film/222173-zivoty-tech-druhych/

Dnes se můžete těšit na německý film Životy těch druhých. V roce 2006 jej natočil režisér Florian Henckel von Donnersmarck, který k němu napsal i scénář a debutoval jím na poli hraného filmu. Východoněmecká realita v polovině osmdesátých let: oddaný agent tajné policie je znechucen osobními motivacemi stojícími za nařízenou špionáží. Politický thriller s milostnou zápletkou získal Oscara i Evropskou filmovou cenu a vyhrál množství diváckých ocenění na festivalech po celém světě.

08/14/2019
Kinobude.cz: Kinokavárna Brno-Černá Pole

Mid90s / Devadesátky
Kalifornské slunce, holky, mejdany, skejty..
dnes večer Letní kino Brno-střed

Dnes je na programu film Devadesátky. Kalifornské slunce, holky, mejdany, skejt a parta starších kluků, do které by hrozně rád zapadl. Tohle je prostě léto všech velkých poprvé, na které Stevie nikdy nezapomene. Tím spíš, že ho prožívá v polovině devadesátek – neopakovatelné době, jejíž atmosféru Jonah Hill (Vlk z Wall Street, Superbad) ve svém režijním debutu dokonale vystihl, hudbou počínaje a módou konče.

07/28/2019
Kinobude.cz: Kinokavárna Brno-Černá Pole

Dnes večer Casablanca na letňáku!

“Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.”
(Ze všech putyk ve všech městech co jich na světě je, si vybere tu mou). Dnes už klasický citát z jednoho z nejkultovejších hollywoodských filmů všech dob. Ve snímku Casablanca z roku 1942 excelují Humphrey Bogart v roli dobrodruha Ricka Blainea a Ingrid Bergman v roli jeho životní lásky Ilse.

07/24/2019
Kinobude.cz: Kinokavárna Brno-Černá Pole

dnes večer na ochlazení
skandinávské drama
TEN KOHO SE BOJÍŠ

Dnes je na programu dánské drama režiséra Kristiana Levringa Ten, koho se bojíš. V hlavní roli exceluje jeden z předních dánských charakterních herců Ulrich Thomsen. Hrdina filmu Mikael má milující ženu a veselou dospívající dceru, s nimiž žije v luxusním rodinném domě. Před nedávnem si dal pauzu v práci na ministerstvu a má konečně čas soustředit se na svůj vnitřní rozvoj. Proto se také rozhodne zúčastnit se lékařského testu na nová antidepresiva. Postupem času se ale na něm začnou pomalu projevovat změny v chování, které ale nejprve on sám vnímá pozitivně. Stoupající agresivita a potřeba manipulovat druhými vedou nejen k postupnému rozpadu rodinné idyly, ale především k nevratné proměně Mikaela.

07/19/2019
Kinobude.cz: Kinokavárna Brno-Černá Pole

pozvánka na večer..
Dnes je na programu opulentní filmová freska italského režiséra Paola Sorrentina Velká nádhera
21:30 Letní kino Brno-střed

Dnes je na programu opulentní filmová freska italského režiséra Paola Sorrentina Velká nádhera. Dámy z lepší společnosti i z polosvěta, intelektuálové, politici i památky, vše pozorováno vědoucím pohledem Jepa Gambardelly, novináře a autora jediného románu. Zestárlý světák v podání Toniho Servilla zná v Římě kdejaké tajemství, ve vlastním životě se však těžko vyzná. Řím, jak se jeví Paolu Sorrentinovi půl století po Sladkém životě. Tak úchvatný, že z jeho krásy může i puknout srdce.

07/14/2019
Kinobude.cz: Kinokavárna Brno-Černá Pole

Dnes večer na letňáku v Brně..

Dnes nás čeká geniální opus Davida Finchera Sedm, který je podle Česko-Slovenské filmové databáze 6. nejoblíbenějším filmem. Příběh dvou policistů na stopě geniálního vraha, zodpovědného za sérii děsivých vražd, jejichž oběti spojuje sedm smrtelných hříchů – obžerství, lakota, lenost, smilstvo, pýcha, závist a hněv.

Once Upon a Time in HollywoodQuentin Tarantino 2019pět hvězd už za to voháčko co mají na sobě..
05/22/2019

Once Upon a Time in Hollywood
Quentin Tarantino 2019
pět hvězd už za to voháčko co mají na sobě..

1.6. Ostopovice u BrnaZtracená dálnice / Great rock'n'roll swindle / autokino /
04/29/2019

1.6. Ostopovice u Brna
Ztracená dálnice / Great rock'n'roll swindle / autokino /

Za měsíc a dva dny se potkáme v Ostopovicích u Brna!!!
Ztracená dálnice / Great rock'n'roll swindle / autokino /

12/17/2018
Biograf Cafe

naše nová stránka..

Organizace filmových projekcí a kulturních akcí. Káva, plakáty a vinylové soundtracky.

15.12. v sobotu..
12/11/2018

15.12. v sobotu..

na stříbrnou sobotu máme otevřeno, pustíme nějaké vinylové soundtracky, vytáhneme filmové plakáty k prodeji a samozřejmě budeme vařit kávu a popíjet koňak

11/04/2018
Biograf Cafe

naše stránka BIOGRAF se stěhuje na novou stránku Biograf Cafe
konec hlášení..

Organizace filmových projekcí a kulturních akcí. Káva, plakáty a vinylové soundtracky.

Charlie don't surf..
09/10/2018

Charlie don't surf..

08/27/2018
Kinobude.cz: Kinokavárna Brno-Černá Pole

doporučuje:
The Beatles
dnes večer na Letní kino Brno-střed

Oscarový režisér Ron Howard (Apollo 13, Da Vinciho kód, Rivalové, Inferno) přinese na filmová plátna příběh kapely, která změnila svět - THE BEATLES. Tento jedinečný filmový projekt autenticky zachycuje období jejich koncertních let 1962-1966 z perspektivy samotných členů The Beatles. Film přinese exkluzivní rozhovory s členy skupiny a také doposud nezveřejněné záběry.

08/15/2018
Kinobude.cz: Kinokavárna Brno-Černá Pole

večer na letňáku..

Prudce nekorektní dánská komedie o tom, že najmout si ruského vraha vás vyjde levněji než se rozvést. Otázka zní: stojí to za ty následky? Když hledáte fajnové řemeslníky, Iba a Edwarda rozhodně nevolejte. Jsou to totiž flákači a hochštapleři. I takové řemeslo má ale zlaté dno. Úspory na horší časy utěšeně narůstají, teď ještě vypořádat se s neuspokojivým manželským životem. Jenže rozvod stojí peníze. Spoustu peněz. A Ib s Edwardem nechtějí platit víc, než je nutné. Přichází spásná myšlenka. Na internetu seženete všechno. I ruského nájemného zabijáka. Vražda možná vyjde levněji než rozvod, ale manželky neradno podceňovat... Divoký tanec začíná!

08/13/2018
Kinobude.cz: Kinokavárna Brno-Černá Pole

dnes večer na letňáku poklad světové kinematografie!!

Výjimečný snímek Bratři Lumiérové není tradičním filmovým dílem. Filmoví historici Thierry Frémaux a Bertrand Tavernier vybrali a seřadili 108 krátkých snímků, které vytvořili před více než sto dvaceti lety bratři Louis a Auguste Lumièrové, vynálezci kinematografie. 50 vteřin dlouhé filmy jsou precizně zrestaurované pro digitální projekci a nabízejí mimořádně hodnotné svědectví o kulturním a technologickém rozvoji na přelomu 19. a 20. století.

doporučuje:dnes večer na letňáku..
08/09/2018

doporučuje:
dnes večer na letňáku..

Das Sommerkino Brno: Freistatt: Obdivuhodné herecké výkony, skvělá hudba, dobré dramatické zpracování nepříjemného tématu převýchovy mladistvých, které bylo plné fyzického a psychického násilí – to je film FREISTATT. Film promítáme ve čtvrtek 09|08 ve 21 hodin kinobude.cz.

08/05/2018
Kinobude.cz: Kinokavárna Brno-Černá Pole

doporučuje:
dnes večer..

Gary Oldman v roli jedné z největších osobností 20. století. Winston Churchill na počátku 2. světové války musí učinit zásadní rozhodnutí. Hrozba Německé invaze je bezprostřední a on jako premiér Velké Británie musí v této temné hodině během krátké chvíle semknout národ a změnit průběh světových dějin.

07/25/2018
Kinobude.cz: Kinokavárna Brno-Černá Pole

Dnes večer trochu skandinavie..

Marianne (34) úplně náhodou zjistí, že ji její přítel Håkon podvádí s Fridou, kolegyní, která každý pátek v práci dělá vafle. Za pomoci tipů na pomstu od své nejlepší kamarádky klopýtá Marianne do svého nového života a zjišťuje, že pohodlí se přeceňuje a nejdůležitější je užít si život.

07/23/2018
Kinobude.cz: Kinokavárna Brno-Černá Pole

Doporučuje:
PLANETA ČESKO

Naše příroda je pestrá jako málokde na světě. Krásu a dobrodružství máme na dosah ruky - stačí se jen dobře dívat! První celovečerní film o české přírodě ukazuje díky nejmodernějším technologiím fascinující dobrodružství zvířat a rostlin žijících kolem nás zcela zblízka. Seznamte se s tetřevem tokajícím za úsvitu, se vzácnými sysly, s nimiž na louce laškují děti, ledňáčkem prorážejícím při lovu střemhlav vodní hladinu, s lososy putujícími z českých řek do moře a zpátky nebo s užovkami v dramatickém zápase s rybí kořistí. Prožijte vzrušující výpravu za muflony, bobry, modrajícími žabáky a desítkami dalších hrdinů. Některé z nich možná ani neznáte – divočina přitom začíná hned za vašimi dveřmi!

Air Cafe
06/18/2018

Air Cafe

Tak přesně před 76 lety vyhasly životy všech našich statečných parašutistů, kteří se zasloužili o smrt jednoho z nejobávanějších mužů Třetí říše! HRDINOVÉ!!!!!
#mamebytnacohrdi #hrdinove #heydrich #pamatnikvresslovce #brno #praha #aircafe

04/21/2018
Jean-Paul Belmondo

Les exploits de Jean-Paul BELMONDO ne se limitent pas aux scènes de comédie puisque pour le film "L'homme de Rio", l'acteur a multiplié les cascades, effectuant ainsi une performance à couper le souffle.

nemít na to, to je ta největší frajeřina..
04/16/2018

nemít na to, to je ta největší frajeřina..

Bez komunistů.cz
04/14/2018

Bez komunistů.cz

Díky za slova, která jste nám věnoval, pane režisére.
A díky za to co jste vytvořil.
Odpočívejte v pokoji.

Veselé Velikonoce..
04/02/2018

Veselé Velikonoce..

Joyeuses Pâques à tous !
Dédicace à Sophie Marceau ! ;)

Get Carter1971..
04/02/2018

Get Carter
1971..

03/11/2018

03/08/2018

Address

Hurbanovo Námestie 42
West Hollywood, CA

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when BIOGRAF posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to BIOGRAF: